24 березня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбудеться другий тур перевиборів нового ректора цього вишу. У ньому візьмуть участь два чинні проректори КНУ з науково-педагогічної роботи – Володимир Бугров та Олександр Рожко. Вони набрали у першому турі 44.04% та 15.2% відповідно.
Голосування триватиме з 9:00 до 15:00 на 6 виборчих дільницях. У виборах візьмуть участь 4 139 виборців - всі штатні викладачі та вчені Університету, представники інших працівників, від студентської спільноти - 598 студента і 23 курсанта.
Чому в КНУ імені Шевченка досі не вибрали ректора
12 років - із 2008 і по 29 жовтня 2020 - ректором був Леонід Губерський.
У жовтні 2020 у нього закінчився 5 річний контракт.
Міністерство освіти і науки ще 28 серпня призначило вибори ректора вузу.
Перший тур виборів ректора вишу відбувся 25 листопада 2020 року. Тоді на посаду ректора претендувало 10 кандидатів..
Найбільшу кількість голосів за результатами першого туру набрали проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров (42,75%) та директор науково-навчального інституту "Інституту геології" КНУ Сергій Вижва (7%).
Другий тур виборів ректора вишу відбувся 4 грудня. Тоді за Володимира Бугрова голоси віддали 47.59% виборців, за Сергія Вижву – 11.65%. Оскільки жоден з кандидатів не набрав потрібну кількість голосів - 50%+1 голос, ректора не обрали.
Тому, згідно з наказом МОНу, 29 грудня 2020 знову оголосили конкурс на зайняття посади ректора Київського національного університету. Вибори призначили на 17 березня 2021 року.
17 березня відбувся 1 тур нових виборів. На посаду керівника ВИШу балотувалося 6 осіб. Серед них одіозний політик, ексспікерВолодимир Литвин, який отримав лише 4% голосів.
Вибори за новими правилами
У коментарі Радіо Свобода очільник парламентського комітету з питань освіти, член фракції "Слуга народу" Сергій Бабак., пояснював у січні, чому ректора не обрали у другому турі:
Трішки абсурдно, коли кандидат набирає 75 відсотків від тих, хто прийшов, на виборчі дільниці, і не стає ректором. Але за законом 2014 року контракт можна було підписувати лише з тим кандидатом, який набирав 50 відсотків +1 від всіх, хто мав право брати участь у виборах
В оновленій редакції документа йдеться, що "обраною керівником закладу вищої освіти вважається особа (кандидатура), яка набрала більше 50 відсотків голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а в разі проведення другого туру – більше 50 відсотків голосів осіб, які взяли участь у голосуванні".
Про кандидатів на посаду ректора КНУ ми писали у статті "Битва двох Володимирів".