Від Зеленського вимагають зберегти та відновити водний стадіон у Києві

Українські веслярі написали президенту петицію

У Києві необхідно припинити знищення водного стадіону у Матвіївській затоці та привести цей об’єкт до належного стану. Про це йдеться у петиції українських веслярів до президента Володимира Зеленського, передають "Коментарі".

Підписанти петиції наголосили на винятковій унікальності водного стадіону "Матвіївська затока" в Києві. Лише у центрі столиці України є подібна спортивна споруда, де можна проводити міжнародні спортивні змагання. В інших столицях іноземних країн водні стадіони винесені за територію міст, а побудувати подібну споруду неможливо навіть у Венеції, стверджують українські веслярі.

Автори звернення до президента зазначили, що саме завдяки активній позиції веслярів, які надають шалений опір багаторазовим спробам захоплення і знищення території, акваторію водного стадіону у Матвіївській затоці вдалося зберегти. Від президента України Володимира Зеленського вимагають забезпечити нормальне функціонування спортивних баз і секцій веслувального спорту та привести водний стадіон в належний вигляд для проведення у Києві міжнародних змагань.

Спортсмени обурені, що водний стадіон в Києві систематично руйнується і забудовується не тільки приватними особами, а й різними організаціями. Веслярі стверджують, що зараз розкрадається спортивна гребна база "Локомотив", на якій займалися і готувалися до Олімпійських Ігор кілька українських олімпійських чемпіонів. Крім цього, на кожній водній станції вже функціонують різні об'єкти ніяким чином з веслуванням не зв'язані. Єдина гребна база, яка знаходиться в прийнятному стані, це "Водно веслувального база ЦСК ЗС України", зазначили підписанти петиції.

Додамо, зо водний стадіон у Матвіївській затоці існує понад сотню років. Влітку 1913 року у Києві тут провели перші змагання — Першу Всеросійську Олімпіаду. У Матвіївській затоці понад 70 років готували веслярів. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві збудують найбільший і найсучасніший спортивний кластер України. Новий спортивний комплекс з’явиться у столиці на території "ВДНГ". Загальна площа об’єкту складає 22 гектари, половину з них планують забудувати цього року. 

Нагадаємо, що в Бучі відкрили сучасну Академію спорту. Спортивний комплекс обладнаних усім необхідним як для тренувань, так і для змагань. Академія спорту будувалася з дотриманням норм інклюзивності та зараз відкрита для кожного. 

Читайте також, що у Голосіївському районі Києва добудували та відкрили урбан-парк.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися