Підсумки тижня у Києві: що важливого сталося з 31 липня по 4 серпня

Дайджест головних новин цього тижня, які можуть бути цікавими мешканцям Києва

Поточний тиждень видався насиченим для киян. Навчальний рік для школярів вирішили продовжити, РФ знову атакувала Київ, на монументі "Батьківщина-мати" продовжуються роботи із заміни герба, а чиновника з Київської міської військової адміністрації спіймали на махінаціях.

“Коментарі” підбивають підсумки та розповідають про головні події цього тижня.


Кияни готують до важкої зими

Про майбутні проблеми, з якими зіткнуться жителі регіону, заявив і президент України Володимир Зеленський, і місцева влада. Президент зазначив, що російські окупанти знову атакуватимуть енергетичну систему столиці та інші об'єкти критичної інфраструктури.

А голова Київської обласної військової адміністрації повідомив, що наступна зима буде важчою за попередню. Тому одне з першочергових завдань - підготувати область до холодної пори року та стабільного опалювального сезону. Київщина розпочала підготовку наприкінці травня , зараз область готова до зими приблизно на 60%. До того ж вирішується питання забезпечення регіону достатнім обсягом біопалива та генераторами.


Міськвлада розірвала договори з приватними перевізниками

Сталося це після понад 100 перевірок , які провели у 2023 році. З'ясувалося, що багато компаній обслуговували маршрути з порушенням умов договорів: не оновлювали рухомі склади, транспорт не відповідав узгодженим параметрам, не їздили за встановленими схемами, зменшували кількість маршруток, використовували додаткові трафарети, не мали дозвільної документації та інше. А кілька перевізників взагалі припинили свою роботу. Загалом Київ розірвав 20 договорів. На вільні місця поставлять інших перевізників із черги за конкурсом, а маршрутки №444 та №497К вирішили повністю прибрати з вулиць столиці.


Навчальний рік у Києві та області можуть продовжити на місяць

Відповідне рішення, яке поширюється на всі регіони України, ухвалили у Кабінеті Міністрів. Освітній процес стартує, як і раніше, 1 вересня, проте триватиме він до 28 червня 2024 року . Організація освітнього процесу залежить від ситуації безпеки в регіон. Обласні військові адміністрації та засновники навчальних закладів у цих умовах мають приймати рішення, необхідні для збереження життя та здоров'я населення. Більш детальної інформації щодо конкретних рішень щодо регіону поки що немає.


"Батьківщина-мати" втратила радянську символіку

На монументі завершили роботи з демонтажу герба СРСР . 31 липня зі щита "Батьківщина-мати" зняли елемент із колоссями, який важить 80 кілограм. А 1 серпня демонтували серп та молот. При цьому роботи доводилося переривати кілька разів через повітряну тривогу. Ці елементи передадуть до Музею історії України у Другій світовій війні.

Українські тризуби планують помістити на щит до Дня незалежності, 24 серпня.


Чергові атаки РФ на Київ

Цього тижня російські окупанти атакували столицю двічі – у ніч на 2 та на 3 серпня. Для цього вони знову використали іранські безпілотники Shahed-136.

У середу вночі система протиповітряної оборони (ППО) збила понад 10 дронів-камікадзе . Внаслідок падіння уламків у Солом'янському, Голосіївському та Святошинському районах було пошкоджено нежитлові приміщення та дорогу. Серйозних руйнувань та постраждалих немає.

Наступної ночі завдяки роботі ППО майже 15 безпілотників було знищено на підльоті до міста . Руйнування внаслідок цієї атаки не зафіксували, обійшлося також і без жертв. Це була 820 атака на Київ з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.


Один із Департаментів КМДА реорганізували у новий підрозділ

Йдеться про Департамент міського благоустрою. На його базі вирішили створити Департамент територіального контролю міста Києва . До нього приєднають два окремих управління та додадуть більше функцій. Очолюватиме новий підрозділ Михайло Будилов, який зараз обіймає посаду директора Департаменту благоустрою.

Серед функцій нового підрозділу значатимуться контроль за паркуванням транспорту, проблеми захисту та поводження з тваринами, інспектування та контроль за станом благоустрою, перевірка якості житлово-комунальних послуг та інше.


Глава "Київзеленбуду" залишив свою посаду

Генеральний директор підприємства Олексій Король пішов зі своєї посади через чотири роки роботи . Він зазначив, що він із командою "впоралися" з цим терміном і, незважаючи на "ковидний карантин" та повномасштабну війну, вони інтенсивно займалися капремонтом та будівництвом парків та скверів.


Чиновник військової адміністрації Києва допомагав ухилистам виїжджати за кордон

Йдеться про начальника одного з управлінь штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України та за сумісництвом начальника одного з відділів Київської міської військової адміністрації. Він організував корупційну схему та брав по 10 тисяч доларів із кожного військовозобов'язаного чоловіка за те, щоб ті незаконно виїхали з України. Щоб на кордоні не виникало питань, чиновник оформляв "клієнтам" фіктивні документи щодо непридатності до військової служби.

Затримали його на гарячому, коли йому передавали 30 тисяч доларів за документи для трьох ухилістів. Під час обшуків за місцем проживання фігуранта вилучили 5 тисяч євро та 48 тисяч доларів, серед яких знайшли купюри, отримані за "вирішення питання".

Відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Підозрюваному загрожує до десяти років ув'язнення.



З'явилися нові подробиці аварії вертольота в Броварах

У цій авіакатастрофі загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ України та супроводжуючі особи. У ході слідства про підозру повідомили п'ятьох чиновників Державної служби з надзвичайної ситуації (ДСНС) за порушення правил безпеки польотів вертольота.

"Чорні ящики" із гелікоптера також змогли розшифрувати щохвилини. З'ясувалося, що до перевезення делегації залучили гелікоптер, який чергував для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

До того ж, командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані щодо всього запланованого маршруту - зокрема, про туман у Броварах. Пілоти не мали допусків до польотів у складних метеоумовах і необхідних сертифікатів. Проте виліт не скасували та не перенесли.

В результаті вертольоту довелося летіти на гранично низькій висоті, яка виявилася меншою за висоту будівель на маршруті. Перешкоду у вигляді багатоповерхівки командир побачив не відразу і при спробі його облетіти різко піднявся вгору, втратив орієнтування у просторі та допустив зіткнення із землею через відсутність необхідних навичок.



На Лук'янівці відновили пошкоджені обстрілами будинки

Йдеться про дві багатоповерхівки на вулиці Глибочицькій. В одну з них російська ракета потрапила навесні минулого року, а в сусідній – влітку 2022 року. Внаслідок обстрілів було зруйновано кілька поверхів та 27 квартир, загинуло двоє людей.

Нині ці житлові будинки повністю відновили . Тут оновили монолітний залізобетонний каркас, облаштували зовнішні та внутрішні стіни із керамічних блоків. Крім того, на багатоповерхівках змонтували нові конструкції даху, замінили ліфти, відновили внутрішні інженерні мережі. У деяких квартирах за бажанням їхніх власників зробили соціальний ремонт. За місяць у столичній мерії планують закінчити благоустрій прилеглої території.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися