Біля Софійського собору у Києві планують збудувати офісний центр (ФОТО)

Ще одну історичну пам’ятку архітектури можуть знищити в столиці

У центрі Києва може зникнути ще одна історична пам’ятка архітектури через забудову. Про це розповів громадський активіст Дмитро Перов, передають "Коментарі".

За його словами, мова йде про будинок, розташований на вулиці Софіївська, 20/21. Цей будинок знаходиться в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО — комплексу пам’яток національного значення "Софія Київська". Ця будівля цікава будівля і як самостійний історичний об’єкт, адже тут, навпроти дзвіниці головної святині — з балкону двоповерхової будівлі виголошував свою промову про незалежність України Михайло Грушевський.

"Дивно, але ще 2011 року Міністерство культури та інформаційної політики України вилучило цей об’єкт з Переліку пам’яток міста Києва. Тепер цей будинок планують знести заради будівництва нового офісного центру", — заявив Перов.

На його думку, цей будинок можна повторно внести до Переліку пам’яток міста Києва наказом Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в аукціоні з приватизації будівель історичного готелю "Ермітаж", розташованих у центрі Києва, взяли участь 39 підприємців, а сума під час торгів зросла у 15 разів. Продаж будинків на вулиці Богдана Хмельницького у Києві став найдорожчим аукціоном з моменту відновлення приватизації у вересні 2022 року. Будівлі колишнього готелю "Ермітаж" приватизували за рекордну суму. Під час аукціону фінальна вартість об’єкту зросла з 21,2 мільйона гривень на початку торгів до 311 мільйонів гривень.

Нагадаємо, землю холдингової компанії “Київміськбуд” у Козині, де раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра, поки у Києві є десятки недобудов. Компанія “Київміськбуд” на 80% належить територіальній громаді Києва. Зупинку будівництва житлових комплексів під час воєнного стану пояснили здороженням матеріалів, що люди не платять кредити, проблемами зі світлом. У "Київміськбуді" попросили грошей з бюджету Києва — мільярд на капіталізацію і викуп нерухомості на 300 мільйонів гривень. Родина та оточення Кушніра за роки управління холдинговою компанією “Київміськбуд” отримала вражаючі активи і політичні зв’язки. 

Читайте також, що у Києві скандальний ТРЦ Ocean Plaza продадуть на аукціоні



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися