Малюська похвалився доходами Київського СІЗО

Платні камери міністр юстиції України вважає найкращим стартапом у державі

У Києві зростають доходи від платних камер у СІЗО. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передають "Коментарі".

Платні камери міністр юстиції України Денис Малюська вважає "найкрутішим стартапом" та називає проєкт майбутнім "єдинорогом". За його словами, Київський слідчий ізолятор вийшов на рівень доходу у 288 тисяч гривень на місяць.

Платні камери посадовець вважає новим ринком послуг, де відсутні бонуси менеджменту, а прибуток направляють на ремонт безкоштовних камер. За даними Малюські, на гроші, отримані за платні камери у СІЗО, у Києві вже відремонтували 18 безкоштовних камер на 240 в’язнів.

Нагадаємо, перші платні камери із поліпшеними умовами з'явилися у слідчому ізоляторі Києва торік, а згодом — ще у кількох українських містах. Вартість перебування у платній у столиці залежить від терміну та має систему знижок. Зокрема, за добу знаходження у платній камері варто заплатити 2 тис. грн, за тиждень — це 8 тис. грн, а за місяць — 12 тис. грн. Окрім того, Міністерство юстиції України впровадило подарункові сертифікати на послуги платних камер з поліпшеними умовами у СІЗО.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що платні камери в українських слідчих ізоляторах вже принесли державі перший мільйон гривень. Лідером по оплаті стало найстаріше СІЗО на Лук'янівці в Києві. Зокрема Київський слідчий ізолятор приніс до бюджету 621,5 тис. грн. Отримані кошти керівництво СІЗО направляє на ремонти безкоштовних камер.

У березні цього року Офіс омбудсмена України виявив численні порушення під час моніторингового візиту до "Київського слідчого ізолятора". Зокрема, перевірка показала, що більшість камер не забезпечені належним штучним освітленням та мають надмірну загратованість вікон. Окрім того, у Лук’янівському СІЗО стіни вологі та вкриті грибком, а через відсутність вентиляції та куріння у камерах ув’язнені позбавлені можливості дихати свіжим повітрям.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися