МАГАТЕ анонсувало чергову місію на Чорнобильську АЕС

Коли чекати міжнародних експертів та яка мета візиту

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує найближчими тижнями направити свою чергову місію з ядерної безпеки на Чорнобильську атомну електростанцію (ЧАЕС). Про це повідомив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі, передають "Коментарі".

Зусилля МАГАТЕ спрямовані на сприяння забезпеченню безпеки ядерних об'єктів України та збереженню гарантійної діяльності в країні під час війни, зазначив керівник організації.

"Наша допомога на місці буде зосереджена на радіаційному захисті, безпеці поводження з відходами та ядерній безпеці. Безпека та безпека ядерних об'єктів України залишається моїм головним пріоритетом", — заявив Гроссі.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано особисто очолював дві попередні місії організації в Україні. Наприкінці березня він відвідав Южно-Українську АЕС, а через місяць — Чорнобильську.

Наступна місія до Чорнобиля складатиметься з експертів МАГАТЕ з безпеки та охорони, а також інспекторів із гарантій. Вони продовжать свою роботу з попереднього візиту на місці аварії 1986 року, що було під окупацією російських військ протягом п'яти тижнів до їх виведення 31 березня.

Наразі штаб-квартира МАГАТЕ отримує дані дистанційних гарантій з Чорнобильської АЕС, а також з чотирьох станцій, що діють в Україні. Це сталося після того, як повністю відновили передачу даних із ЧАЕС.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Міжнародна агенція з атомної енергії допоможе Україні відновити всі пошкоджені внаслідок російського військового вторгнення ядерні об’єкти, зокрема — розграбовану окупантами Чорнобильську АЕС. Подробиці — в нашому матеріалі.

Нагадаємо, українські прикордонники показали, які окопи вирили російські окупанти у радіаційній зоні поблизу Чорнобильської атомної електростанції. Це не минулося їм безкарно. Багато окупантів повернулися до РФ зі значною дозою радіації, для деяких вона стала смертельною. Окопи росіян у Чорнобилі можна побачити на відео з висоти.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися