У Києві арештант під виглядом волонтера збирав кошти для ЗСУ

Що відомо про шахрайську схему

У Києві викрили шахрая, який з СІЗО ошукав три десятки людей, збираючи допомогу для Збройних сил України. Подробиці шахрайської схеми розповіли в столичній прокуратурі та в поліції, передають "Коментарі".

Слідство встановило, що шахрай відбуває покарання в Київському слідчому ізоляторі за вчинення крадіжки. Однак це не завадило йому організувати схему "заробітку" під приводом збору коштів на потреби ЗСУ. Засуджений потайки отримав мобільний телефон та сім-картку, створив акаунт в соціальній мережі та під виглядом волонтера почав збирати кошти нібито на потреби українських військових. Гроші довірливі люди перераховували на банківські картки псевдоволонтера.

За такою шахрайською схемою арештант з серпня по листопад цього року ошукав понад три десятки людей, які перераховували йому гроші на потреби українських захисників. Під час обшуку камери псевдоволонтера правоохоронці вилучили мобільний телефон, за допомогою якого шахрай "заробляв" гроші. Чоловіку повідомили про підозру у шахрайстві. За вчинене йому загрожує до восьми років тюрми. Досудове розслідування триває.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві затримали шахрая, який видавав себе за співробітника СБУ. Чоловік обіцяв одному з підприємств "уникнення" санкцій Ради національної безпеки і оборони України. За свої "послуги" планував отримати пів мільйона доларів. Шахрай також обіцяв підприємцю закриття кримінального провадження щодо представників цієї компанії, до керівного складу якої раніше входив росіянин.

Нагадаємо, у Києві викрили схему незаконного перетину державного кордону України шляхом внесення відомств до системи "Шлях" та затримали групу людей. Схему переправлення через державний кордон України чоловіків призовного віку організував керівник громадської організації. Подробиці — в нашому матеріалі.

Окрім того, за схожою схемою з використанням посадовцями системи "Шлях" правоохоронці затримали керівника Броварської районної військової адміністрації Павла Проскочило та його радника під час нібито отримання хабаря у 350 тисяч гривень. Після цього посадовець взяв участь у сесії районної ради, під час якої спростував підозри прокуратури та заявив, що продовжує виконувати свої обов’язки на посаді, однак був відсторонений. 

Читайте також, як контррозвідники знешкодили диверсантів, що шпигували за Києвом.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися