Сигарети можуть зникнути з полиць магазинів та кіосків у Києві
З’явилася нова законодавча ініціатива
Столичні депутати готують
звернення до Верховної Ради України щодо заборони видимого розміщення тютюнових
та нікотинових виробів у місцях роздрібної торгівлі. Про це йдеться в
повідомленні Київської міської ради, передають "Коментарі".
За словами депутатки Київської
міської ради Олесі Зубрицької, завдяки прихованій рекламі сигарети та інші тютюнові
вироби в магазинах помічають 62,5% дітей віком від 13 до 15 років. Такі дані Глобального
опитування молоді щодо вживання тютюну.
"Ці дані чітко демонструють, що
розміщення тютюнових виробів у місцях роздрібної торгівлі має рекламний ефект,
який спрямований саме на дітей. Як наслідок в Україні кожна сьома дитина у віці
13-15 років вживає тютюнові вироби, а кожна пʼята – електронні сигарети", —
зазначила Зубрицька.
Депутатка Київської міської ради нагадала, що реклама сигарет та тютюнових виробів в Україні заборонена з 2012 року. На її думку, цього недостатньо та потрібно заборонити видиме розміщення сигарет у місцях роздрібної торгівлі як форму реклами на законодавчому рівні. Зубрицька також вважає, що така заборона сприятиме запобіганню зростання поширеності куріння, а також захисту дітей та молоді від шкідливої залежності.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області з наступного місяця запровадили заборону на вилов риби у зимувальних ямах. Заборона набуде чинності з першого листопада та триватиме до початку нерестової кампанії 2023 року. Окрім того, на даних ділянках забороняється здійснювати промисловий лов, проводити будівельні, днопоглиблювальні роботи, видобувати пісок і гравій, прокладати кабелі, трубопроводи та інші комунікації. Подробиці про те, де не можна буде рибалити, — за посиланням.
Нагадаємо, у Київській області під час дії воєнного стану заборонили полювання. Рішення про заборону полювання на території регіону ухвалили під час засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області. Однак в якості винятку дозволено полювання для регулювання чисельності окремих мисливських видів звірів. Також у Київській області дозволили користувачам мисливських угідь усіх форм власності відстрілювати звірів для забезпечення біотехнічних заходів.