У Голосіївському районі змінили назву вулиці
Було перейменовано вулицю Байкальську у Голосіївському районі. Про це повідомляє Київська міська рада.
В рамках дерусифікації міських об’єктів у Києві вже перейменовано понад сотню вулиць, провулків, площ, бульварів та проспектів, назви яких були пов’язані з країною-агресором та її сателітами.
Вулиця Байкальська отримала нову назву – Мелітопольська.
"Назва вулиці Байкальська походить від назви озера Байкал, яке розташоване на території російської федерації. З метою зменшення культорологічного впливу країни-агресора шляхом рейтингового електронного голосування в додатку "Київ Цифровий" було обрано нову назву для цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 21 348 голосів, набрала пропозиція – вулиця Мелітопольська, яка присвячена трагічній історії героїчного міста у Запорізькій області", – зазначає Київрада.
Нагадуємо, що у Києві пропонують знести радянський пам'ятник "палійці українських хат". У Києві пропонують демонтувати комуністичний пам'ятник Зої Космодем'янській на вулиці Олеся Гончара, 74-А. Петиція з відповідним проханням з'явилася на сайті Київської міськради.
"Вся історія цієї Зої - вигадка радянських пропагандистів. Все що зробила реальна Зоя - спалила декілька сільських хат, в яких жили мирні українці. Кому цей пам'ятник? Палійці українських хат? Чи радянській пропаганді? Хай там як, але місто має позбавитись цього шматка колоніального спадку", - йдеться в тексті петиції.
"Коментарі" повідомляють: на території КПІ прибрали радянську символіку з пам’ятника на честь загиблих викладачів і студентів. У роки війни багато викладачів, співробітників і студентів КПІ воювали в армії, у підпільних організаціях, партизанських загонах. З них понад 80 осіб загинули. На монументі, зведеному на їхню честь, знаходився герб СРСР, який і було демонтовано.
Вберегти пішоходів: влада Києва взялася за електросамокати. В Україні мають намір унормувати рух електросамокатів. Про це йдеться у проекті рішення Київської міської ради. У проекті зазначається, що наразі у містах України, зокрема у столиці, відсутня потрібна інфраструктура для користувачів портативного транспорту на електричній тязі (гіробордів, гіроскутерів, моноколіс, електросамокатів, електроскейтів, дрифт-трайків). У зв'язку з цим депутати Київської міської ради направлять звернення до Верховної Ради, щоб врегулювати організацію дорожнього руху для вищезгаданих транспортних засобів, - писали "Коментарі".