В Садибі на Хорива у Києві пропонують створити реабілітаційний центр

До влади столиці звернулися з петицією

У Києві потрібно створити Музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в Садибі Дмитрієва. Про це йдеться у відповідній петиції, зареєстрованій на офіційному сайті Київської міської ради, передають "Коментарі".

Автор петиції №11752 Дмитро Перов нагадав, що Садиба Дмитрієва — унікальний комплекс пам'яток історії та архітектури в самому серці древнього Подолу.

"Йосиф Дмитрієв, який і об'єднав всі будинки комплексу, був унікальною на свій час людиною. Його головним завданням і принципом у роботі з міським середовищем (ще задовго до винайдення такої категорії) було — ствоююче нове не шкодити старому. Ось так, Дмитрієв одним із перших київських купців підійшов до питання вписування нової забудови в сталий архітектурний ландшафт місцевості", — зазначив автор петиції.

У 2010 році ПП "Конвалія-Нерухомість" уклала інвестиційний договір на реставрацію комплексу пам'яток архітектури Садиби на Хорива. З того часу так і не розпочали роботи, залишивши частину пам'яток без даху. Зараз Садибу Дмитрієва повернуто в комунальна власність Києва. Боротьба за збереження унікального комплексу тривала впродовж шести років.

Столичній владі пропонують створити Музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в Садибі Дмитрієва. Для розгляду в Київській міській раді петиція має зібрати шість тисяч голосів на підтримку. Збір підписів триває.

Нагадаємо, Київщина може стати пілотним регіоном для участі в ініціативі Євросоюзу щодо "зеленої" відбудови міст. Мова йде про комплекс робіт – від проєктування реконструкції до сонячних панелей та фарб, використаних під час реставраційних і будівельних робіт.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Голосіївському районі Києва зелена зона та частина парку опинилися під загрозою забудови. На земельній ділянці поряд з Голосіївським парком планують побудувати житловий комплекс. На землю претендує забудовник ТОВ "Молодіжний житловий комплекс "Оболонь".

Дивіться також відео, який концепт відбудови Бородянки розробили київські інженери. 



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися