У Києві на місці знесеного радянського пам'ятника з'явиться унікальний парк (ФОТО)
На розі вулиць Олеся Гончара та Богдана Хмельницького у Києві з'явиться акустичний парк
У Києві на розі вулиць Олеся Гончара та Богдана Хмельницького, де раніше знаходився пам'ятник Зої Космодем'янській, з'явиться унікальний акустичний парк. Про це повідомляють архітектори компанії Aranchii Architects, передають "Коментарі".
"Розвиток громадянського суспільства в Україні ми прагнули підкреслити зміщенням концепції поклоніння радянському ідолу на простір для людей. Зміну комуністичного артефакту на місце для спілкування. Таким чином замість монументу утворився простір з особливою принадою", - йдеться у повідомленні.
У травні цього року архітектори розробили концепцію, яка отримала робочу назву Acoustic Park. Вона передбачає максимальне збереження зеленої зони, покращення транзитних маршрутів, організацію місць для відпочинку та невеличку центральну площу, що в плані є еліпсом.
Acoustic Park отримає таку назву, тому що на головній атракції скверу – площі – розташовано інсталяцію (дві поверхні у вигляді фрагментів еліпсоїду), яка фокусує та відбиває звукові хвилі. В певних фокусних точках людина може почути підсилені звуки довкілля, випадкових подій чи розмов, що відбуваються на іншому кінці інсталяції.
Друга частина акустичної історії – місця відпочинку. Архітектори намагалися максимально, наскільки це можливо, заглибити та відокремити їх від пішохідних доріжок і таким чином зробити спілкування та перебування відвідувачів більш приватним.
"Сквер постає оазою відпочинку серед звуків міста та точкового підсилення саме тих звуків і лише в тому місці, які необхідні мешканцям столиці", - зазначили в компанії Aranchii Architects.
Як раніше писали "Коментарі", у Києві на Співочому полі відкрився Музей українського грамзапису. Експозиція музею розповідає про історію грамзапису. Колекція складається з понад 400 одиниць основного фонду української музики на різних звукових носіях. У планах музею – розширення, культурологічні розвідки, експедиції, присвячені різним аспектам музичної культури України і Світу.
Нагадуємо, що в Київській області в Ірпені відкрили скульптуру про спротив російській агресії. До 32-ої річниці Незалежності України в Ірпені відкрили скульптуру "Спротив" на вулиці Шевченка, 7. Скульптура має надпис-присвяту: "Відважним мешканцям Ірпеня, які у лютому – березні 2022 року зупинили російського агресора на шляху до столиці України – Києва".
Також у центрі Ірпеня відкрили найбільший у світі мурал картини Тараса Шевченка “Катерина”. Автори муралу – художній колектив на чолі з художницею Катериною Ведмідь, яка є автором відомого Літературного муралу Ірпеня та муралу голові Європарламенту Роберті Мецолі. Розмір мурала становить 7,8*12 метрів. Мурал знаходиться на одній із стін адмінбудівлі в центрі міста за адресою вулиця Шевченка, 2А.