Під Борисполем планують побудувати крематорій та відкрити мега-кладовище (ФОТО)

Місцеві мешканці та депутати обурені таким майбутнім "сусідством"

На території Золочівської та Гірської об’єднаних територіальних громад (ОТГ) планують збудувати крематорій та відкрити кладовище, розраховане на мільйон поховань. Про це розповів депутат Гірської сільської ради Олександр Карасевич, передають "Коментарі".

Депутат Гірської сільської ради Олександр Карасевич повідомив, що кладовище планують розмістити на територій населеного пункту Мартусівка. Територія для поховань займатиме 250 гектарів, що трохи менше території міжнародного аеропорту "Бориспіль", зазначив він.

"Нас хочуть "ощасливити" мега-кладовищем з крематорієм під нашими вікнами. Куди будуть везти покійників з усього Києва. І все це хочуть втулити між Петропавлівським і Мартусівкою", — обурився депутат від Гірської громади.

Найбільше обурення в нього викликає те, що кладовище та крематорій планують збудувати не для мешканців місцевих громад, а задля обслуговування потреб Києва. Карасевич наголосив, що центральною вулицею селища Гора постійно будуть проходити похоронні процесії, тому що покійників будуть везти по Бориспільській трасі через всю Гору до Мартусівки. Окрім того, місцевих мешканців очікує транспортний колапс та погіршення екології через роботу крематорію.

"Наші сільські кладовища в Горі, Мартусівці, Ревному позакривають (ну, розширяти їх точно не будуть) і відправлять нас всіх ховати своїх рідних і близьких на мега-кладовищі. По київських розцінках", — продовжив розповідати про наслідки депутат Гірської сільради.

Він додав, що від сусідства з крематорієм та полями хрестів впаде ціна всієї нерухомості на всій трасі від Гори до Процева з Рогозовом, тому що ніхто не захоче купувати тут землю чи будинки. Депутат також заявив, що старт цьому проєкту дали у Бориспільській районній раді, а керівництво Гірської сільської ради відмовчується.

Нагадаємо, у місті Тетіїв, що в Київській області, планують збудувати нове кладовище. Площа ділянки становить 3,2 гектари, адже на двох наявних кладовищах вже бракує місць для поховань. Місцеве комунальне підприємство вже замовило облаштування під'їздів до майбутнього цвинтаря та стоянку.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на території Солом’янського та Голосіївського районів Києва з мінімальним втручанням у природний ландшафт створять екопарк "Совські ставки". Понад десять років у столиці точилася боротьба між забудовником та активістами навколо забудови Совських ставків. У столиці за роки боротьби за Совські ставки територія занепадає, а водойми отруєні каналізаційними джерелами. За останніми експертизами, стан Совських ставків визнали катастрофічним. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися