У Київському центрі крові впровадили лабораторну інформаційну систему (ФОТО)

Як працює цей заклад, розповіли у мерії столиці

У Київському центрі крові впровадили лабораторну інформаційну систему, яка дає можливість отримувати результати скринінгу автоматично. Про роботу закладу розповіла заступниця голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Ганна Старостенко, передають "Коментарі".

Київський центрі крові має унікальне обладнання та не поступається аналогічним європейським закладам. Тут готують фахівців із трансфузіології та розвивають добровільне безоплатне донорство.

За словами заступниці мера Києва Ганни Старостенко, нещодавно у Київському центрі крові впровадили лабораторну інформаційну систему. "До неї підключено всі аналізатори, розроблено та впроваджено автоматизовану систему маркування біологічних зразків донорів крові та її компонентів із метою архівування. Серед унікального обладнання – центрифуга, яка одразу розподіляє кров на компоненти, вірусний інактиватор та холодове обладнання", — розповіла Старостенко.

За підсумками минулого року, у Києві 97% від загальної кількості проведених донацій становили саме добровільні безоплатні донації крові та компонентів крові (майже 24,5 тисячі). Для порівняння, у 2020 році їхня кількість сягала 74%, а ще кілька років тому не доходила навіть до 20%.

"На базі Центру на постійній основі відбуваються навчальні семінари для працівників лікарняних банків крові та лабораторій трансфузійної імунології щодо організації трансфузіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я та імуногематологічних досліджень", — повідомила заступниця голови КМДА.

У мерії Києва зазначили, що через пандемією коронавірусу кількість донорів скоротилася. Столична влада закликала всіх небайдужих долучатися до формування банку крові. Здійснити донацію у Київському центрі крові можна не лише у будні, а й у суботу. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві медичні заклади забезпечені усім необхідним на випадок виникнення надзвичайних ситуацій в контексті загрози вторгнення з боку Росії. В мерії наголосили, що столичні лікарні, зокрема, забезпечені автономними джерелами електроенергії та в разі надзвичайної ситуації готові до відключень енергії та водопостачання.

Нагадаємо, у Києві усі освітні заклади мають укриття під час можливого обстрілу, а керівники шкіл та дитячих садочків пройшли інструктаж, як діяти під час надзвичайних ситуацій. Подробиці — в нашому матеріалі.

Читайте також, що столична влада створила інтерактивну мапу, де у Києві можна знайти найближче до вас укриття.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися