У Києві намагалися привласнити будівлю за заниженою втричі вартістю

Подробиці розповіли в прокуратурі

В центрі Києва на аукціоні купили будівлю за заниженою втричі вартістю. Про судові тяганини розповіли в Київській обласній прокуратурі, передають "Коментарі".

У відомстві зазначили, що спірна нерухомість розташована у Шевченківському районі Києва. Будівля, яку продали на аукціоні, має площу майже чотири тисячі квадратних метрів. Цю нерухомість на Кудрявському узвозі оцінюють у понад 17 мільйонів гривень. Будівля знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст Київської області.

Нерухомість на Кудрявському узвозі продали на аукціоні за заниженою вартістю, встановивши стартову ціну в розмірі 4,8 мільйонів гривень замість реальної у понад 17 мільйонів гривень. Під час судових процесів прокуратура домоглася скасування результатів аукціону з продажу комунального майна.

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції. Цільовий аукціон з продажу комунального майна визнали недійсним. Рішення про державну реєстрацію прав на нерухомість на Кудрявському узвозі за приватним власником скасовано в судовому порядку. Спірну будівлю повернули у державну власність.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що депутати Київської міської ради розглянуть питання мораторію на оренду землі та нерухомості у столиці для громадян та підприємців з Росії та Білорусі. Відповідний проєкт рішення зареєстрували за ініціативи депутатки Київради Аліни Михайлової. Документом пропонується заборонити відведення, укладання договорів оренди землі, оренду та приватизацію нежитлових приміщень та майнових комплексів, що належать до комунальної власності територіальної громади Києва для громадян РФ та Білорусі. Мораторій стосується також юридичних осіб, які пов’язані з цими країнами.

Нагадаємо, у центрі Києва заарештували будівлю, що належить російському виробнику ядерного палива — державному акціонерному товариству "Росатом". Інформацію про власника будівлі ретельно приховували. Для цього не вносили відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читайте також, що у Київській та Житомирській областях арештували активи видобувних компаній російського олігарха на мільярд гривень.

Читайте также