"Київводоканал" не пускає екологів до перевірки: подробиці

Інспектори намагаються перевірити усунення виявлених раніше порушень

"Київводоканал" не допустив інспекторів Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Столичного округу до перевірки. Про це повідомили у відомстві, передають "Коментарі".

Екологи планували перевірити столичне підприємство на предмет виконання припису, виданого виявлених торік восени на об’єктах "Київводоканалу". Однак інспекторів не допустили до перевірки. У ДЕІ Столичного округу нагадали, що за минулий рік збитки, які ПрАТ "АТ Київводоканал" спричинив навколишньому середовищу за користування надрами без спецдозволу та перевищення гранічно допустимих скидів оцінили у 25,5 мільйонів гривень. Окрім того, це столичне підприємство є найбільшим забруднювачем водних ресурсів у Києві.

"Сподіваємось, що керівництво підприємства перегляне своє ставлення до державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища та допустить інспекторів Держекоінспекції до планової перевірки навесні 2022 року", — заявили у ДЕІ Столичного округу.

У "Київводоканалі" вже відреагували на цю ситуацію та заявили, що останнім часом екологи приділяють "підвищену увагу". Там підтвердили, що під час позапланової перевірки не допустили представників ДЕІ Столичного округу на територію Дніпровської водопровідної станції. Позапланову перевірку у столичному водоканалі вважають безпідставною та незаконною. У підприємстві наголосили, що для доступу на стратегічні об’єкти у системі водопостачання має бути дотримана спеціальна процедура.

"Ми не можемо надати доступ до наших об’єктів, якщо порядок та підстави проведення позапланових перевірок порушені. А саме це і було виявлено під час двох останніх візитів Державної екологічної інспекції столичного округу до Київводоканалу. Приписи, видані за результатами цих перевірок, вже оскаржуються", — заявили в ПрАТ "АТ Київводоканал".

Нагадаємо, у Києві глобальною проблемою є забруднення Дніпра й інших водойм залишками нафтопродуктів, які потрапляють до головної річки країни та інших водойм через незаконні врізки у каналізаційні стоки. Зараз у Києві налічується понад 4 тисячі кілометрів інженерних мереж дощових каналізацій, з яких лише близько 600 кілометрів знаходяться на балансі комунального підприємства "Київавтодор", а решта — поза балансом. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області обміліли ще три річки — Тетерів, Рось та Ірпінь. До цього значне зниження рівня води зафіксували у лівій притоці Дніпра — річці Трубіж.

Дивіться також, як виглядає отруйний відстійник Дарницької ТЕЦ з висоти.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Сэм

18 січня 2022, 20:51

А что, те кто не допустил еще работают ?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися