Тарифи на воду у Києві підвищили: скільки доведеться платити

Нові ціни набудуть чинності з 2023 року

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення у Києві з наступного року. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на рішення регулятора.

Для ПРАТ "АК "Київводоканал" з 1 січня 2023 року тариф на водопостачання підвищили до 15,68 гривень за куб, на водовідведення — до 13,92 гривень за куб. Друге підвищення цін на воду в столиці затвердили з липня. Ціни на водопостачання зростуть до 18,77 гривень за куб, на водовідведення – до 14,95 гривень за куб. Усі тарифи затверджені без урахування 20% ПДВ.

Підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення у Києві обґрунтовують збільшенням витрат на електроенергію, амортизацією та зменшенням обсягів споживання води. Влітку "Київводоканал" збільшить витрати зарплатню, на закупівлю реагенти для очищення води та на податки. В підприємстві заявили, що відкрите обговорення проекту рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів у сфері централізованого водопостачання та водовідведення у Києві на 2023 рік не проводилось через умови воєнного стану.

Цієї зими підвищувати тарифи на водопостачання не будуть для комунальних підприємств "Ірпіньводоканал" та "Бучасервіс". Таке рішення регулятор ухвалив після розгляду листа від Бучанської міської ради в Міністерстві розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, в Києві відбуваються екстрені відключення світла та графіки, складені раніше не діють, однак можна зорієнтуватись, де може не бути електроенергії. Під час екстрених відключень світла можна перевірити, за якою адресою вимкнули та де вірогідне вимкнення електроенергії протягом тижня. На офіційному сайті "ДТЕК Київські електромережі" для цього потрібно ввести адресу. Подробиці — за посиланням.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Міністерстві енергетики України заявили, що в разі відсутності нових ворожих обстрілів та пошкоджень енергосистеми, українці зможуть зустріти Новий рік із електрикою, однак вірогідність повітряних атак на об’єкти енергетики у Києві та в регіонах досить висока. В ЗСУ зазначили, що російські окупанти під час повітряних атак змінили тактику та найбільше цілять крилатими ракетами по об'єктах паливно-енергетичного сектору поблизу Києва та у столиці.

Читайте також, що розповіли в Повітряних силах ЗСУ про загрозу нових ракетних ударів по Києву.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися