Влада Києва назвала заяви податківців про корупцію маніпуляцією

У Київській міській державній адміністрації відповіли Державній фіскальній службі України

Гучні заяви Державної фіскальної служби України про причетність посадовців виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до економічних злочинів є маніпуляцією. Про це йдеться у відповідній заяві КГГА, передають "Коментарі".

У Київській міській державній адміністрації відповіли Державній фіскальній службі України на заяву щодо десятків обшуків та допитів. У КГГА наголосили, що підставами для проведення обшуків на комунальних підприємствах Києва є лише те, що у них знаходиться тендерна документація. У мерії Києва уточнили, що усі ці документи з 2016 року є у відкритому доступі, тому що дублюються через систему електронних закупівель.

У КГГА також заявили, що обшуки та допити, про які заявляють податківці, стосуються виключно діяльності підрядних та субпідрядних організацій — приватних товариств, а причетність до корупційних злочинів посадовців столичної влади досі не має підтвердження, попри досить тривале розслідування.

В мерії Києва зазначили, що постійно контролюють діяльність комунальних підприємств, а в разі виявлення порушень надають відповідні матеріали правоохоронцям. За перше півріччя 2021 року фахівці Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КГГА провели 17 аудитів. З початку цього року до правоохоронних органів передали матеріали по 16 аудитам, з них 8 — аудити за 2021 рік.

Раніше у Державній фіскальній службі України повідомили, що у Києві розслідують низку резонансних економічних злочинів, до вчинення яких причетні службовці комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації.

Нагадаємо, у Державному бюро розслідувань розповіли, що причини обшуків у комунальному підприємстві "Київводоканал" пов’язані з перевіркою інформації щодо привласнення посадовцями КМДА та АТ "Київводоканал" коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів столиці.

У ДБР припускають, що столичні посадовці завищили вартість проведених робіт і закуплених матеріалів на загальну суму понад 150 млн грн. Правоохоронці також вивчають ймовірність виведення цих коштів через підконтрольні організації за сприяння посадовців податкової.

У ДБР також заявили, що посадовці "Київавтодору" та одного з департаментів виконавчого органу Київської міськради привласнили понад 110 млн грн бюджетних грошей. За даними відомства, посадові особи закупили вантажні та спеціалізовані автомобілі для будівництва доріг за завищеними цінами.  

Окрім цього, столичні слідчі перевіряють причетність посадовців Міністерства молоді та спорту України, Департаменту молоді та спорту КМДА, комунального підприємства "Спортивний комплекс" і ще двох підприємств до привласнення коштів під час реконструкції об’єктів спортивної інфраструктури Києва. У ДБР вважають, що Міністерство молоді та спорту України та КМДА забезпечили перемогу в тендерах на проведення будівельних робіт двом підпорядкованим собі підприємствам. Ці підприємства змовилися з посадовцями "Спортивного комплексу". Будівельні роботи та товари, за які заплатили бюджетні кошти, не виконувалися й не постачалися.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися