У Києві заради нової забудови зносять історичний будинок (ФОТО)

Оприлюднені кадри з будівельного майданчика в центрі столиці

У центрі Києва почали демонтаж житлового будинку на вулиці Жилянській, 47 заради забудови. Про це повідомив юрист громадської організації "Карта реновації" Дмитро Перов, передають "Коментарі".

За його словами, мова йде про будинок на вулиці Жилянській, де раніше була територія молокозаводу, зокрема тут розміщувалася адміністрація підприємства. У ХІХ столітті садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського та ймовірно використовувалася для проживання працівників.

"У 2021 році історичний будинок потрапив до так званого "Списку Кличка по культурній спадщині". Тоді — в протихід рішенню РНБОУ, Віталій Кличко сформував список 100 цінних історичних будівель, а Київська міська рада наклала мораторі на їх демонтаж або перебудову", — заявив Перов.

Громадський активіст додав, що до цього списку потрапила і садиба на вулиці Жилянській, 47 як один із найстаріших прикладів забудови вулиці. Зараз на місці історичної пам’ятки забудовник "Ковальська" планує спорудити багатофункціональний комплекс Nuvo.

Нагадаємо, Дарницьке лісопаркове господарство погодило Київському еколого-культурному центру створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення "Сон розкритий". Це необхідно для охорони двох видів сна-розкритого та чорніючого, які занесені до Червоної книги України. Там їх понад 200 особин. 

Окрім того, київський лісгосп погодив створення пам’ятки природи "Липовий гай" в Бориспільському районі Київщини. Тут, у листяному чудовому лісі, знайшли популяцію дуже рідкісної орхідеї.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві природний об’єкт "Гай хижих птахів" визнали зоологічною пам’яткою природи. Ця територія в Голосіївському районі столиці знаходиться поблизу Феофанії. Тут на схилах величезного пагорба збереглися рештки старих лісів, зокрема — дуби та граби. Завдяки відсутності рубок тут зберігся величезний та старий за віком гай, що став притулком багатьом рідкісним хижим птахам. Більше у Києві таких цінних природних місць немає.

Читайте також, що забудовники намагаються вкрасти у киян унікальну природу Галерного острова.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися