У Києві ще один природний об’єкт намагаються захистити від забудови

Екологи закликали киян підтримати петицію

Столичні екологи закликали киян підтримати петицію про створення у Києві об’єкту природно-заповідного фонду "Вікова діброва", щоб захистити його від забудови. Про це йдеться у повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), передають "Коментарі".

За даними організації, в Голосіївському районі Києва біля Феофанії є урочище Циганщина, де росте вікова діброва. Цю діброву хочуть забудувати забудовники.

"Територія об’єкту включає балку, частину степу та вікову діброву з дубами віком 200 років. Незаповідних дібров такого віку (200 років) зараз практично нема в Україні, всі вони зрубані. На схилах балки та поруч збереглися рештки неморальних лісів за участі граба та дубу, а також ділянки лучно-степової рослинності, які на інших київських горах майже скрізь деградували", — розповіли в КЕКЦ.

Екологи наголошують, що тутешні схили формують ландшафтний краєвид правого берега Дніпра та мають бути збережені від забудови. На території виявлені рідкісні рослини, птахи та тварини. Саме тому у КЕКЦ закликали створити пам'ятку природи "Вікова діброва" в урочищі Циганщина та захистити її від забудови. Підтримати петицію з цього питання можна за посиланням.

Нагадаємо, у Києві на благоустрій навколо озера Вербне планують витратити мільйони гривень. Замовником робіт виступає комунальне підприємство "Плесо". Розпорядження "Про іхтологічно-ботанічний ландшафтний заказник місцевого значення "Озеро Вербне" нещодавно підписано начальником Київської міської військової адміністрації Сергієм Попко. Водойма розташована в Оболонському районі столиці. На благоустрій території планують виділити 10,4 мільйонів гривень. Деякі кияни такою витратою бюджетних коштів під час війни обурені. Заказник "Озеро Вербне" знаходиться між проспектом Бандери та вулицею Приозерною. Площа заповідної зони становить 31 гектар. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві виграли суд проти забудовників озера Вирлиця. Справу розглядали у Господарському апеляційному суді. Планували забудувати частину водойми. Суд визнав наявність території озера разом із берегом площею 20 гектарів в руках забудовників (Мрія-Інвест) під забудову незаконним і повернув її громаді Києва. Подробиці справи — за посиланням.

Дивіться також фото, як у Києві розчистили берег річки Либідь та дно озера "Райдуга".

Читайте також, що у Києві з днища річки Либідь вивезли сотні тон сміття.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися