У Києві працівники вишу причетні до нелегальної міграції іноземців (ВІДЕО)

Масштабна схема працювала два роки

У Києві працівників одного зі столичних університетів підозрюють у причетності до масштабної схеми нелегальної міграції іноземних студентів. Про це розповіли у Державній прикордонній службі України, передають "Коментарі".

За даними українських прикордонників, за пособництвом представників вишу за два роки через канал незаконної міграції в Україну переправили близько трьох тисяч іноземців під виглядом здобуття освіти. Досудове розслідування почали після того, як влітку цього року викрили схему переправлення кількох груп пакистанців через український кордон у Чернівецькій області.

Під виглядом навчання іноземці прибували у Київ легально. Потім їх перевозили у тих Чернівецьку область для переправлення в Румунію. За такі послуги з кожного "студента", бажаючого потрапити до країн Євросоюзу, організатори транзиту брали по 13-15 тисяч доларів. Схему пропонували громадянам понад десяти країн Близького Сходу, Африки та Південно-Східної Азії.

Прикордонники, працівники прокуратури та міграційної поліції із залученням спецпризначенців провели низку обшуків в університеті та за місцем проживання керівництва вишу та працівників, які займалися роботою з іноземними студентами. Правоохоронці вилучили платіжні картки, валюту, документи іноземців, ноутбуки, телефони та інші матеріали. Окрім того, обшуки провели в одному зі столичних хостелів, де затримали кількох фігурантів кримінального провадження. Наразі двом іноземцям та одному українцю повідомили про підозру в організації незаконної міграції. Слідство триває.


Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у кількох районах Києва поліцейські провели рейд хостелами, у яких шукали нелегальних мігрантів. Правоохоронці спільно з працівниками міграційної служби та міграційної поліції перевірили хостели у Шевченківському, Святошинському, Дніпровському та Солом’янському районах Києва. Під час рейду виявили та доставили до Державної міграційної служби столиці та Київської області понад сотню іноземних громадян, серед них — 10 іноземців, які перебували на території України незаконно.

Нагадаємо, у міжнародному аеропорті "Бориспіль" затримали українця, який намагався незаконно ввезти в Україну коштовне каміння — діаманти вартістю 2 млн грн. Окрім того, неподалік відселеного міста Прип’ять, що у Київській області, виявили двох іноземців, які проникли на заборонену територію Чорнобильської атомної електростанції незаконно заради екстремального туризму. Сталкерами виявилися громадяни Польщі та Німеччини.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися