Мер Славутича пояснив ситуацію з евакуацією населення

Куди та коли вивозитимуть людей з окупації

В окупованому Славутичі запрацював call-центр з питань евакуації населення, однак для цього потрібно ще узгодити гуманітарний коридор. Про ситуацію розповів мер міста Юрій Фомічев, передають "Коментарі".

"Ми обговорюємо зелений коридор. Ми його лише обговорюємо. Це дуже важливо. Чомусь хтось сприйняв це як вже вирішене питання. Ні. В нашому оголошені так і вказано — планується зелений коридор. Справді планується, але його ще немає", — пояснив Фомічев.

За його словами, інформацію щодо кількості бажаючих виїхати з окупованого Славутича збирають працівники соціальних служб міста. Особливо владі важливо знати кількість людей, які не мають власного транспорту.

"Це важливо, щоб розуміти, скільки прислати автобусів, скільки треба місць, скільки буде жінок, дітей і людей похилого віку з бажаннями евакуюватись з міста. Евакуація планується в місто Київ до залізничного вокзалу. Далі люди визначаються, куди їм їхати", — розповів мер Славутича.

В окупованому місті наразі вкрай обмежена кількість гуманітарної допомоги, але її достатньо на складах, потрібна лише доставка. Для цього теж потрібно узгодити зелений коридор, додав Славутицький міський голова. Поки що навіть хліб у місті продаватимуть по талонам, які мешканці отримали для гуманітарки.

Складною ситуацією з продуктами у Славутичі користуються окупанти. Російські пропагандисти та проросійські ЗМІ поширюють інформацію про те, що Славутич нібито співпрацює з окупантами, просить в них гуманітарну допомогу, яку відправлять, щоб "врятувати місто". Мер міста рішуче спростував ці фейки та закликав довіряти лише офіційній та перевіреній інформації.

Нагадаємо, що 26 березня Славутич опинився під контролем російських загарбників, але в місті працює українська влада, а місцеві мешканці під час проукраїнського мітингу посилали окупантів вслід за руським кораблем. У місті планують домовитися з окупантами про відкриття гуманітарних коридорів для евакуації жінок та дітей. Славутич оборонявся від вторгнення три дні, але сили були нерівні. Під час ворожих обстрілів та штурму міста є загиблі та поранені. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російські війська щодня завозять з Білорусі тони боєприпасів до Чорнобилю. Це значно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд ЧАЕС та шанси повторення трагедії 1986 року. Подробиці — в нашому матеріалі.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися