Російська мова зникне у школах Києва: причини пояснили в мерії

Як ухвалювали це рішення

Рішення не викладати у школах столиці російською мовою та не вивчати цей предмет взагалі ухвалене за підсумками опитування громади Києва. Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповіла директорка Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олена Фіданян, передають "Коментарі".

"Для того, щоб ухвалити рішення про вивчення відповідної мови, його роблять виключно громадяни столиці. Це думка і рішення громадян, які почуті і прийнято до відома Департаментом освіти", — сказала Фіданян.

За її словами, перш ніж ухвалити рішення про відмову від викладання російською мовою у школах Києва в усіх районах провели опитування серед батьків.

"Наша держава — демократична держава, і наше законодавство також демократичне. Згідно з законодавством про освіту, кожен заклад має право на академічну свободу. Це рішення мають право прийняти лише педагогічні колективи разом з батьками. Нас на початку липня повідомили районні управління освіти, що за рішенням освітянських громад ці предмети викладатися не будуть", — прокоментувала директорка Департаменту освіти і науки КМДА.

Про те, що у Києві повністю відмовились від викладання предметів російською мовою та не вивчатимуть ані російську мову, ані російську літературу стало відомо відповіді на звернення в КМДА громадської організації. В Департаменті науки та освіти Києва заявили, що у новому навчальному році в столиці освітні програми не передбачають викладання предметів російською мовою та вивчення російської мови взагалі — ані як предмету, ані факультативно.

Зараз у Києві активно готуються до початку нового навчального року в умовах воєнного стану понад тисяча освітніх закладів. Через війну у столиці вдвічі скоротили фінансування запланованих програм. У повному обсязі фінансуватимуть лише програми з безпеки. Батьки можуть обрати для дітей будь-яку форму навчання — очну, дистанційну або індивідуальну. Форму навчання у школах чи дитсадочках Києва за бажанням можна змінити протягом навчального року.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну у Києві та інших містах активізувався процес дерусифікації. Це стосується й монументу "Батьківщина-мати". Один з символів столиці пропонували змінити, зокрема — прибрати герб СРСР або замінити його на Державний герб України. Декомунізувати "Батьківщину-мати" у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.

Нагадаємо, у Києві вирішили демонтувати радянський герб з монументу "Батьківщина-мати" та вже створили проєкт заміни. Подробиці — в нашому матеріалі.

Читайте також, як у медичному університеті Києва викрили шахрайську схему з підробкою документів та сертифікатів за гроші.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися