В мерії Києва розповіли про попит на генератори та компенсацію за їх придбання

Скільки заявок вже отримали у столиці на компенсацію вартості обладнання

У Києві зростає попит на придбання генераторів для багатоквартирних житлових будинків. Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповів заступник мера столиці Петро Пантелеєв, передають "Коментарі".

За його словами, до столичної влади вже подали понад сотню заявок на компенсацію 70% вартості придбаних генераторів. Компенсуватимуть гроші об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

"Стосується це саме багатоквартирних будинків, там де є насосні системи, там де водопостачання залежить від додаткових насосів, де теплові пункти з насосними системами, там де необхідне резервне живлення, щоб при відсутності живлення принаймні працювала система теплопостачання і водопостачання", — прокоментував Пантелеєв.

Зараз в мерії столиці опрацьовують 107 заявок на компенсацію вартості придбаних для багатоповерхівок генераторів.

"Будемо опрацьовувати, будемо компенсувати вартість генераторів для будинків які потребують такого резервного живлення, як генератор", — додав заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Ірпені забезпечили безперебійну роботу центральної каналізаційно-насосної станції (КНС) за допомогою потужного дизель-генератора. Обладнання комунальному підприємству "Ірпіньводоканал" передало Посольство України в Австрії за фінансової підтримки австрійської компанії Attensam. КНС, де встановили генератор, перекачує в Київ стоки з Ірпеня, Гостомеля, Бучі та Ворзеля. 

Нагадаємо, Київ отримав дев’ять потужних генераторів від міста-побратима Оденсе, що в Данії. Один з генераторів встановлять у Київському геріатричному пансіонаті. Інші вісім генераторів встановлять в столичних котельнях для забезпечення осель мешканців Києва теплом під час відключень електроенергії. Окрім того, Канада виділить 115 мільйонів доларів для екстреного відновлення пошкоджених обстрілами російських окупантів енергетичних мереж Києва.

Тим часом Японія передала Бучі три потужних дизель-генератори та шість обігрівачів. Під час тривалого вимкнення світла та в період блекауту 50-кіловатні генератори будуть використовувати для живлення двох котельнь. Третій генератор буде мобільний та накачуватиме воду в резервуари там, де це необхідно. Обігрівачі передали в пункти обігріву.

Читайте також, що Венеція подарувала селу на Київщині потужний генератор.

Читайте также